Trampolína nejen pro děti

Trampolína je věcí, kterou touží snad každé dítě objevit pod vánočním stromečkem nebo v balíčku, který dostalo k narozeninám. Jejím pořízením tak nejen vašim dětem uděláte opravdu velkou radost, ale také je odlepíte od televizních, počítačových nebo mobilních obrazovek, které na plné čáře u dnešních děti převálcovaly stolní hry, hry venku v přírodě, přirozenou vynalézavost a zvídavost. Děti si tak pobudou na čerstvém vzduchu, a navíc zapojí nějaký ten pohyb.

dítě na trampolíně

Trampolíny nejsou pasé ale ani u dospělých, hlavně tedy u žen. V posledních letech se totiž rozmáhají cvičení právě s pomocí tohoto vybavení, které naleznete pod pojmem jumping nebo fitness jumping v každém větším městě. Velkou výhodou je, že cvičení probíhá pod vedením specialisty, který sestaví cvičební plán tak, aby byl co nejvíce efektivní, a navíc vše probíhá ve větších skupinách, což je více motivující, než kdybyste šli do tohoto druhu pohybu na vlastní pěst. Naše ego nám totiž nedovolí přestat a ponížit se, když vidí, jak všichni kolem nás zvládají cvičení s přehledem. Jedná se o opravdu efektivní pohyb, díky kterému spálíte poměrně velké množství kalorie za krátkou dobu. Počet kalorií se pohybuje okolo 1500 za 60 minut a během cvičení posilujete i svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je vůbec máte. Skvěle taky rozproudíte kardiovaskulární systém a vyplavíte z těla nahromaděné toxické látky, které se na povrch projevují nevzhlednou celulitidou. Dopřát si jej mohou i novopečené maminky, u kterých se toto cvičení projeví hlavně zpevněním pánevního dna.

trampolína na cvičení

Pokud si ale budete chtít trampolínu pořídit domů, věnujte jejímu výběru opravdu velkou pozornost a pamatujte na to, že v této oblasti se šetření rozhodně nevyplácí. Výběrem nekvalitního produktu totiž můžete dosáhnout spíše škod než užitku. Zaměřte se na trampolíny vyrobené z kvalitních materiálů (trubky, ochranný kryt pružin, skákací plachta a ochranná síť), které jsou testované odborníky a mají certifikát. Trampolína od Goodjump je rozhodně skvělou volbou.