Co je to zdravá váha?

Snažíte se zhubnout? A víte co je to zdravá váha nebo také podle čeho se to dá vlastně zjistit? A už jste někdy slyšeli o BMI indexu? Zavítejte k nám! Už jste si někdy zkoušeli zjistit co je to BMI index? Pokud ne tak máte nyní možnost! Nedaří se vám stále zhubnout a marně si lámete hlavu nad tím, čím by to mohlo být? Geny, špatné stravování nebo snad něco jiného? Variant je opravdu mnoho a my si myslíme, že s námi se toho zaručeně nebudete už nikdy bát. Proč v dnešní době držet drastické diety, které akorát přinesou jojo efekt, tedy nabrání jednou takové váhy? Zdravé stravování a pohyb udělají daleko větší službu pro naše tělo.

hubnutí

Protože pokud nepravidelně jíte a máte navíc v práci nebo i doma velký stres tak si tělo ukládá jako ochranné zásoby na horší časy tuk. A navíc se ve stresu opravdu nemá hubnout, protože bychom se také mohli sesypat. Takže pokud vám rádoby výživový poradce navrhne hubnutí bez toho aniž by se zeptal zda jste momentálně ve stresu nebo kde je příčina, tak honem utíkejte. BMI index, který si můžete u nás spočítat na našich stránkách vám již nyní ukáže zda máte podváhu nebo nadváhu.

žena

Ti jedince kteří mají normální váhu se mohou těšit z dobrého pocitu. Z čeho se tento index vlastně spočítá? Váha, výška věk, a také pohlaví. Moc dobře víme, že muži mají oproti ženám daleko menší podíl tuku, ale také rychlejší spalování. Ano bohužel tomu tak je, že my ženy se musíme více hlídat. Ale to přece neznamená, že si nemůžeme dopřát něco dobrého. Pokud se budeme stravovat pravidelně a zahrneme do toho pohyb tak budeme mít postavu jako modelky. V dnešní době jsou na trhu různé proteinové nápoje, diety v prášku, ale pokud se sami nerozhodneme, že se sebou chceme něco dělat a nezjistíme příčinu tak to za nás opravdu nikdo neudělá. Musíme mít rádi své tělo, a ono se nám za to náležitě odvděčí. Pokud navíc máte již problémy s vaší váhou tak nutriční sestra vám určitě mile ráda poradí a pomůže. Protože zdraví máme jen jedno a u lidí s vyšší váhou začíná problém s nemocí jako je například cukrovka. Ale nezoufejte i hubený člověk může být zdravotní problémy, a to například ze stresu a musí držet dietu.