Jak spasit své podnikání?

Je osudem soukromých podnikatelů, aby tito byli nejlépe za všech okolností úspěšní. Tito si nemohou dovolit závažnější nezdary, protože jsou odkázaní výhradně sami na sebe, a kdyby se jim nedařilo tak, jak se jim dařit má, hrozil by jim na rozdíl od nějakých obyčejných zaměstnanců nejen vyhazov, ale i vyslovený krach jejich živobytí provázený mnoha s tím souvisejícími problémy.

Podnikatelé si na sebe tedy musí umět vydělat. Musí mít za všech okolností takové zisky, které jim umožní provozovat jejich podnikání a zároveň i dostatečně spokojeně žít.

maďarské forinty

Ovšem někdy se tato potřeba hraničící s nutností nedokáže splnit. Někdy nejsou příjmy podnikatelů takové, jaké by si dotyční představovali, a to může znamenat třeba i krajně nepříjemné následky. Určitě si i vy sami, i pokud nepodnikáte, dokážete představit, jak se vede těm, kteří si podnikáním nevydělají na své vlastní výdaje, a ještě horší je to ve chvílích, kdy už chybí i peníze na udržování firmy v provozu.

A když jsou podniku potřeba peníze, které se nepodaří získat? Když se podnikání hroutí, protože se nedá dále financovat? Pak je to přímo zoufalá situace, z níž vede někdy jen jediná úniková cesta – půjčka.

mexické bankovky

Podnikatelé si musí peníze půjčovat, když nemají dost těch vlastních, aby mohli i nadále do svého podniku investovat a tím ho zachránit před úpadkem. A když se nad tím zamyslíme, není to vůbec špatný způsob řešení ekonomických problémů. Určitě je to mnohem lepší než zkrachovat.

Jenže to znamená někde nějakou půjčku sehnat. A protože se banky často od takových neúspěšných podnikatelů odtahují, protože někomu takovému půjčit nechtějí, zachrání takovou situaci nejednou teprve americká hypotéka bez registru, která se dá získat ve srovnání s bankovními půjčkami daleko snáze. Stačí tu jenom pouhá zástava nemovitosti a schopnost splácet, a je po starostech.