Kdy je vhodné pro vimeo video download

V současné době lze na internetu najít prakticky cokoliv, ačkoliv různé věci mají odlišnou popularitu. Jednou z dlouhodobě nejoblíbenějších je však sledování videí ostatních uživatelů na serverech jako YouTube, Reddit či Vimeo. Není tedy divu, že jich zde najdeme bez nadsázky miliony.

Ovšem může se stát, že se nám některé z nich bude skutečně líbit, a to tak, že se na něj budeme koukat pravidelně. Zde pak začneme pociťovat riziko, které je u takovýchto souborů vždy – snadno se může stát, že bude smazáno, ať už serverem samotným či jeho autorem. Jak si s tím poradit?

tlačítko stahování

Řešením může být například pro Vimeo video download Stahuj videa, tedy stažení. Nejde o nic jiného, než že si dané video stáhnete do svého počítače nebo telefonu. Tak se na něj budete moci dívat, kdykoliv vás napadne. Otázkou ovšem je, zda bychom to měli dělat. Je zde totiž několik poměrně závažných problémů.

Ten první je etický. Je potřeba si uvědomit, že server má peníze z toho, že jej navštěvujete. Stejně tak autor vidí, jak oblíbené je jeho dílo podle toho, kolik lidí jej shlédne. Pokud jej však budete mít uložené v počítači a dívat se na něj tímto způsobem, pak nedáte ani onomu serveru, ani autorovi najevo, že se vám líbí. A to je rozhodně škoda. Nehledě na fakt, že autor může mít peníze z reklam, o které jej také připravíte.

ukazatel stavu stahování

Bohužel, to je věc, která většinu lidí příliš netrápí. Je to totiž až moc abstraktní problém, který máme problém ve své hlavě racionalizovat. Koneckonců nevidíme, jak autor dostává peníze, ani jakou má radost z každého shlédnutí. Avšak existuje i další důvod, proč bychom se měli mít před stahováním těchto videí na pozoru.

Žádný z programů, které slouží k tomuto účelu, není z pochopitelných důvodů oficiální. To znamená, že nejenže nemáte nikde záruku, že bude fungovat, ale také nemůžete vědět, zda si spolu s ním nestahujete i virus. A to už je něco, co rozhodně stojí za zamyšlení.