Naučte se kamuflovat nedostatky a oblékněte se podle typu vaší postavy!

Univerzální postava neexistuje, existují ženy jedinečných tvarů a velikostí, všechny však mohou být krásné. Jak na to? Stačí se zaměřit na to, jaký typ postavy máte, a naučit se vybírat vhodné oblečení podle toho, co se k vám hodí.
ilustrace žena, typ postavy jablko

Jablko

Tímto typem postavy údajně disponuje asi 14 % žen. Poznáte ho tak, že je mohutnější v horních partiích, přebytečná kila se obvykle ukládají do oblasti břicha a zad, časté je výraznější poprsí. Končetiny bývají štíhlé. Pas je téměř neznatelný. Tomuto typu žen nejčastěji sedí větší výstřihy, nejlépe véčkové, delší rukávy, oblečení, které není v pase příliš upnuté a zvýrazněné. Kalhoty s nízkým pasem užšího střihu nebo halenky přiléhavé pod prsy, ale volné přes břicho.

Hruška

Hruška je tak trochu opakem jablka, mohutnější jsou u ní partie boků, stehen a hýždí, pas bývá naopak štíhlý, prsa drobnější. Tuto postavu má kolem 20 % žen. Hruškám lichotí oblečení, které opticky přidá na objemu v horní polovině těla, slušet vám budou nadýchané, zdobené zavinovací halenky, širší kalhoty či sukně nebo nejrůznější splývavé šaty.

Přesýpací hodiny

Jedná se o nejvzácnější (má ho pouze 8 % žen) a zároveň nejkrásnější typ postavy. Definuje ho úzký pas a přibližně stejný obvod hrudníku i boků (bájných 90-60-90). Tato postava působí velmi žensky a sexy a padne jí téměř vše. Skvěle budou vypadat šaty stažené páskem v pase, upnuté oblečení a vše, co zvýrazní siluetu. Pouzdrová sukně společně se zavinovací halenkou z takto obdařené ženy udělají bohyni!
ilustrace žena, typ postavy přesýpací hodiny

Obdélník

Se někdy označuje také jako chlapecká postava, je jedním z nejčastějších typů postavy (cca 46 % žen). Poznáme ho podle toho, že silueta je téměř rovná, křivky chybí, pas je neznatelný. Právě proto je třeba pas zvýraznit. Ženám tohoto typu velmi sluší výrazné pásky, přiléhavé kalhoty, nabírané rukávy, volánky a řasení.

Obrácený trojúhelník

Obrácený trojúhelník mívá mohutná ramena, ale úzkou spodní polovinu těla, vypadá tak trošku jako písmeno V. Těmto ženám sluší oblečení, které přitáhne pozornost na spodní polovinu těla, takže například široké kalhoty a sukně zdobené na bocích nebo s kapsami, splývavé šaty, ale i výrazně barevné punčochy.