Nepodceňujte volbu bot

I když si to často ani neuvědomujeme, dokážeme my lidé vystřídat klidně i nejeden pár bot v průběhu jednoho jediného dne. A neděláme to samozřejmě proto, abychom tím dělali jakousi módní přehlídku pro své okolí, ale proto, že jsou zkrátka na různá místa při různých příležitostech prostě rozdílné boty zapotřebí. Nedá se vyrazit jednoduše kamkoliv a v čemkoliv. Nebo by se to sice možná dalo, ale nebylo by to zrovna ideální řešení.

nohy v botách

Každé prostředí si zkrátka žádá, abychom měli něco jiného na nohou. A nejde jen o otázky estetiky, ale především funkčnosti. Která by měla být rozhodujícím nebo přinejmenším jedním z rozhodujících faktorů.

Zkuste si totiž třeba vyrazit někam za město, do volného a neudržovaného terénu! Zkuste si to, projít se lesem nebo vyšplhat na nějaký kopec či přímo horu! Zkuste si třeba jenom přejít přes mokrou louku nebo podobnou plochu! A rázem pochopíte, v čem je onen význam správné volby obuvi. Jakmile sem vyrazíte v botách se slabou podrážkou, v nějaké plastové nebo látkové imitaci opravdových bot odkudsi z Asie nebo třeba v botách na nepraktických vysokých podpatcích, nepotrvá dlouho a uvědomíte si, oč lépe by se sem hodily trekové boty. A čím déle byste se v podobném prostředí pohybovali, tím více byste cítili, jak vám právě taková kvalitní obuv chybí.

špička boty

Protože kdo se v přírodě pohybuje v trekových botách, ten má nohy vždy jako v bavlnce. Toho nohy nebolí, a bez toho je ten svět hned krásnější.
A proto byste měli mít takové boty určitě doma. Pokud aspoň občas zamíříte z města někam ven, do přírody, tam, kde nejsou žádné pohodlné chodníčky. A že takovou obuv doposud nemáte? Tak to změňte. Vzhledem k tomu, jaký je u těchto bot výběr a že je lze koupit klidně i se slevou ve výprodeji, to určitě nebude chyba. Jak se o tom přesvědčíte hned při následujícím výletu.