Turistika v Alpách spojená se zábavou pro děti

Chystáte se na rodinnou dovolenou do Rakouska a obáváte se, že společně s vašimi dětmi se dohromady nikam nepodíváte a moc toho neujdete? Nemusíte se obávat, ani rakouské alpy nemusí být v takovém případě překážkou. Po pár ušlých kilometrech jsou už malí výletníci unaveni a nechce se jim šlapat dál? Pak to chce nějakou odměnu v podobě zábavy. Co takhle ty nejmenší tak trochu motivovat, aby se měli na co těšit? Máme pro vás dobrou zprávu, po celém Rakousku a vrcholky hor nevyjímaje se totiž nachází spousta zajímavých dětských hřišť,které jsou lákadlem pro kluky i holky různých věkových kategorií.
houpačky na horách
Můžete tak podniknout třeba vyjížďku lanovkou na některý známý vrcholek, podniknout malou túru a za odměnu vašim ratolestem poskytnout možnost vyřádit se v zábavním areálu. Užít si tak mohou zábavu na různých houpačkách, skluzavkách a dalších prolézačkách. Jako cíl vašeho výletu si můžete vybrat hned z několika přírodních parků, kde také můžete nalézt naučné stezky a ty také budou malé výletníky určitě bavit.
A kde to bude vaše ratolesti bavit? Nejprve se můžete celá rodina vypravit k vrcholku hory Grossglockner, kde můžete spatřit i pár ochočených svišťů a užít si nezapomenutelné pohledy hned z několika vyhlídek. Na vaše děti pak po zdolání tohoto cíle může čekat lákavá odměna.
holka na trampolíně
Zavítat poté můžete třeba i do zábavního parku pod Grossglocknerskou vysokohorskou silnicí, kde si vaše děti mohou užít skákání na obřích trampolínách, vyřádit se na motokárách nebo se za drobný poplatek nechat na loďce vystřelit přímo na vodní hladinu. S příslibem takovéhoto cíle výletu budou i ti malí výletníci šlapat jako o závod a vy si tak budete moci užít společný rodinný výlet i s pokocháním se krásnou alpskou krajinou.
Rakousko je skvělým výletním cílemnejen pro rodiny s dětmi. Tato země má co nabídnout turistům všech věkových kategorií.