Vsadíte na 3D tisk?

Lidstvo je daleko vyspělejší než jacíkoliv jiní tvorové obývající naši planetu. Dotáhli jsme to tak daleko, že už nemusíme využívat jenom to, co je nám poskytnuto matičkou přírodou, ale můžeme si tuto i přetvářet k obrazu svému. Prostě jsme se my lidé naučili vyrábět to, co ke své existenci na dostatečně vysoké úrovni potřebujeme. A dotáhli jsme to až tak daleko, že už vlastně to potřebné nemusíme zhotovovat ani vlastníma rukama. I proces výroby už jsme dokázali maximálně zdokonalit.

My lidé si tak sice stále ještě někdy vyrábíme něco vlastníma rukama, s využitím nějakých těch jednoduchých nástrojů, ale tím to už ani zdaleka nekončí. Umíme už vyrábět i s pomocí nejrůznějších strojů, a dokonce už si umíme nejeden výrobek i vytisknout. A to trojrozměrně.

tisk 3D

Ano, my lidé už jsme zvládli dokonce i 3D tisk na zakázku. Výrobní postup, při kterém se takové 3D tiskárně předloží model toho, co má vzniknout, a tato už udělá takřka všechnu práci za nás tím, že ho věrně okopíruje.

Jak to funguje? V takové tiskárně se natavuje zvolený materiál, a tento je posléze vytlačován tryskou a ukládán po vrstvách tak dlouho, až je dosaženo výsledku, tedy kopie předloženého modelu.

Co se tak dá vyrobit? Vlastně kdeco, co nás jenom napadne. Můžeme si tu nechat zhotovit dejme tomu nějaké propagační předměty, ovšem zrovna tak tu můžeme získat i nějaký náhradní díl, prototyp budoucího sériového výrobku… A dá se tu samo sebou vyrábět i sériově, tedy zhotovovat to, co poputuje přímo k zákazníkům.

obrázek tiskárny

Stačí se jen na provozovatele takových 3D tiskáren obrátit a dohodnout se. Nejen na tom, co a jak má být vyrobeno, ale třeba i na dalších pracích, jež mohou na tento tisk navazovat, a samozřejmě i na ceně, jež tu závisí jak na zvoleném materiálu, tak i na délce a množství odvedené práce.

A pak už není nic nemožné. Vytisknou vám tu to, co potřebujete, k vaší naprosté spokojenosti.