Výhodná poloha ruzyňského letiště

Zahraniční návštěvníci, kteří přilétají na pražské ruzyňské letiště, mají dvě možnosti, jak využít následující volný čas. Buď zamíří na prohlídku hlavního města anebo si vyberou jiné lokality, které poctí svou návštěvou. Prohlídka Prahy v první řadě obnáší výjezd z letiště po Evropské ulici směrem do údolí Pražské kotliny, což svým způsobem přináší i jisté nevýhody. Praha je velmi hustě zalidněná a s výjimkou některých přírodních parků je zde poměrně značný ruch a stresující prostředí. Vyznáváte-li raději klid a pohodu, máte možnost se Pražské kotlině zcela vyhnout a využít například autopůjčovny letiště Praha k pronájmu vozidla pro výlet mimo Prahu. A vězte, že i Středočeský kraj vám má co nabídnout.

jízda autem

Hrad Kokořín, Máchovo jezero – jednou z možností, kam se z letiště vypravit na výlet, je Mělnicko a chráněná krajinná oblast v okolí hradu Kokořín. Výlet pak můžete dále nasměrovat k Máchovu jezeru a zřícenině hradu Bezděz.

Hrad Český Šternberk – jeden z nejvýznamnějších českých hradů naleznete na břehu řeky Sázavy, nedaleko Benešova u Prahy. Je velmi dobře dostupný po dálnici D1.

Hrady Karlštejn a Křivoklát – dva královské hrady jsou od sebe vzdálené pouhých třicet kilometrů a vyplatí se je navštívit v jeden den. Nachází se nad řekou Berounkou v okresech Beroun a Rakovník.

kočka v autě

Posázaví a okolí Berounky – obě lokality patří k nejzajímavějším v celé střední Evropě, a kdo z vás tu nikdy nebyl, doporučujeme to napravit. Pro Berounku jsou typické zejména nádherné výhledy a skaliska, která zasahují až k říčnímu údolí, a pro Sázavu peřeje pod Medníkem, o jejichž kráse se zmiňuje v textech svých písní folkový hudebník Honza Nedvěd. Okolí Berounky a Sázavy je velmi dobře dostupné z pražského letiště a nachází se jen pár desítek kilometrů odtud, takže nemusíte cestovat moc daleko a výlet můžete pojmout jako celodenní.