Výhody látkových plenek

Chystáte výbavičku pro miminko a přemýšlíte, co vše pořídit abyste na nic nezapomněly? Kromě oblečení rozhodně nezapomeňte připravit i plenky. Dnes je široká nabídka různých plenek. Ale nedívejte se jen na značku, ale také na složení. Jak byly plenky vyrobeny, z čeho jsou. Pro miminko hledejte plenky, které mají co nejméně chemických látek a to i v průběhu jejich zpracování. Je možné pořídit i jednorázové plenky, které budou mnohem šetrnější k dětské pokožce.

Ne každá plenka sedne každému miminku. Některé děti se po některých plenkách od určité značky mohou osypávat. Mohou mít vyrážku a nedělají jim dobře. Chce to nejenom hledat velmi šetrné jednorázové vložky, ale také šetrné a přírodní produkty k omývání zadečku a jeho péči.

sada látkových plen

Ale jsou i jiné možnosti než jen jednorázové plenky. V dnešní době je i široká nabídka látkových plenek pro miminko. Látkové plenky už nemusí být jen čtvercové. Ale i ty čtvercové se dají dobře a stále využívat. Ale je možné využívat i propracovanější látkové plenky. Takové plenky jsou vlastně podobné, jako ty jednorázové. Jen je po použití nevyhodíte, ale přeperete, usušíte a můžete používat opakovaně. A klidně s nimi odplenkujete nejenom jedno, ale i více děti. Je možné také pořídit látkové plky od různých značek. A každá značka má v nabídce různé druhy plenek. Některé je možné různě sestavovat podle savosti a přicvaknout si další díly, podle potřeby. Některé jsou kompletní a vhodné třeba na den nebo savější a vhodné na noc. Také je možné pořídit látkové plenky pro novorozence a pro větší děti. Některé jsou rostoucí a jen je zvětšujete či zmenšujete pomocí patentů. Takové vám vydrží měsíce i roky.

miminko s plenkou

Látkové plenky lze pořídit i pro větší děti. A ty rostoucí vám vydrží klidně i do dvou let dítěte. Látkové plenky jsou mnohem šetrnější k dětské pokožce. A když je budete prát v přírodních produktech, které nebudou obsahovat zbytečně mnoho chemie, tak jsou pro děti opravdu dobrou a šetrnou volbou. Není s nimi o moc více práce než s jednorázovými plenkami. Jen je stačí vyprat a usušit i v sušičce a znovu využívat. Jsou tak i mnohem šetrnější k naší planetě. Je z nich mnohem méně odpadu. Pořizovací cena je vyšší, ale následně se vám vše vrátí. Protože pořídíte látkovou sadu, ale tu budete využívat po celou dobu. A hlavně vám vydrží při dobrém zacházení i na více dětí.