Za příznivého počasí


Pokud počasí dovolí, je pro společné hry nejvhodnější venkovní prostředí. Když se chcete utkat v badmintonovém turnaji, stačí si pořídit rakety a míčky, určené k této hře. Natáhnout síť mezi dva stromy zvládnete bez problémů. Trávník vytvoří optimální povrch hřiště. Pravidla hry nejsou složitá. Badminton se hraje na dva sety, do 21 bodů – hráč musí vyhrát alespoň o dva body. O podání se na začátku losuje, poté podává vždy ten hráč, který vyhrál výměnu. V následujícím setu podává ten, kdo vyhrál předchozí set.
potřeby na badminton
Podávat se musí spodem a zkažené podání znamená ztrátu bodu. Pokud se sejde ke hře více hráčů, je možná čtyřhra. Další oblíbenou hrou, kterou si mohou zahrát všichni rodinní příslušníci, je Petanque. Hra, která je nejvíce oblíbená ve Francii. Nároky na hřiště pro tuto hru opět nejsou náročné. Rovná plocha, s travnatým, štěrkovaným či hliněným povrchem, se určitě najde v blízkém okolí. Ke hře je zapotřebí sada kovových koulí, určených k této hře. Košonek musí být ze dřeva. Před započetím hry se označí startovací čára, ze které všichni hráči začínají svůj první hod koulí. Hraje se buď jednotlivě, nebo v družstvech o dvou až třech hráčích. Pravidla hry nejsou složitá, ale je potřeba je před započetím hry důkladně nastudovat. Aby během hry nedocházelo k dvojímu náhledu. Vyhrává družstvo, které dosáhne 13 bodů.

mahjong kostky

Za deště

Za nepříznivého počasí je možnost si vybrat z nepřeberné řady stolních her.Od klasického Člověče, nezlob se, po několikadenní šachový turnaj. Karetní hry, kvarteta s obrázky, je možné hrát už i s předškolními dětmi. Mezi zajímavé hry, vhodné pro celou rodinu, je Mahjong.Logická hra, která má svůj původ v Číně. Hraje se se stotřicetišesti hracími kameny. Spojuje nejen hráčské umění a inteligenci, ale při hře musíte mít hlavně hodně štěstí.