Boj proti parazitům

Pokud doma máte psa nebo kočku, jistě víte, že je potřeba je pravidelně odčervovat, aby se jim v těle nemnožili různí parazité. Toto chovatelské opatření je velmi důležité, protože parazité jsou všude kolem nás, a tak se váš domácí mazlíček může velmi snadno nakazit. Bohužel je prokázáno, že mnozí parazité jsou také přenosní na člověka, proto byste neměli odčervování podceňovat, protože tak zabráníte velkému nebezpečí, které hrozí čtyřnohým kamarádům, ale také vám.
dívka a pes na lovu
Parazité bývají příčinou mnoha obtíží, proto je potřeba předem snížit riziko nejen pro zvíře, ale také pro celou rodinu, ve které čtyřnohý kamarád žije. S některými parazity můžete žít mnoho let, a nikterak vám ani zvířatům nevadí, takže vlastně ani nevíte, že vás nějaký nevítaný host napadl. Často se však stává, že parazité napadají organismus v takové míře, že to může ohrozit zvířecí i lidský život. Napadají plíce, játra, střeva, svaly, oko i mozek. A protože na světě existuje parazitů více než tři sta druhů, je velká pravděpodobnost, že se nějaký z nich uhnízdí v těle vašeho zvířátka. Proto je preventivní očistná kúra více než důležitá.
zlatý retriver
Jak vybrat odčervovací přípravek
Ne každý odčervovací prostředek je vhodný právě pro vaše zvířátko. Vždy totiž záleží na věku jedince, ale také na tom, v jakém prostředí se pohybuje, co žere a podobně. Proto je vhodné, abyste se o správné volbě poradili s veterinářem, který vám navíc poradí, jak přípravek správně podávat, zda na lačno, či s jídlem, ráno nebo večer, jednorázově či opakovaně, ale také v jaké dávce.
roztomilé štěňátko
Pokud chcete proti parazitům bojovat, začněte u čistého prostředí. Pokud totiž bude váš domácí mazlíček spát ve špinavém pelíšku či boudě, parazitů se nikdy důkladně nezbavíte. Špinavé deky jsou skoro jistotou, že se v nich parazité či jejich vajíčka uhnízdí a vyčkají na jejich správnou dobu útoku. Proto nepodceňujte čistotu prostředí, ve kterém vaše zvířátko žije. Správná ochrana samotného zvířete nikdy nepostačí.