Chyby, díky kterým kouřové líčení nebude nikdy dokonalé


Kouřové líčení patří bezesporu mezi jednu z nejtěžších disciplín v líčení. Číhat na vás může hned několik úskalí, které mohou z pěkného líčení vykouzlit doslova katastrofu. Eliminujte základní chyby a vytvořte dramatický a svůdný pohled, který každého očaruje.

krásná černovláska

·         Nic se nemá uspěchat

Než začnete nanášet samotný stín, naneste nejprve podkladovou bázi pod oční stíny, která zajistí, že stín zůstane po celou dobu na svém místě a ani se nehne. Pokud se ve vaší kosmetické taštičce zrovna tento produkt nenachází, stejně dobře poslouží i obyčejný fixační pudr. Na víčku vám vytvoří hladkou vrstvu, díky které stín déle vydrží, ale navíc jeho aplikace na oční víčko bude i daleko jednodušší. Pokud tento krok vynecháte, štětec vám nebude po víčku krásně klouzat, oční stíny půjdou hůře spojit a celkový výsledek nebude dokonalý.

 

·         Zvolte ten správný produkt

Kvalitní oční stín, který nepráší a neopadává, je pro kouřové líčení klíčový. Stejně tak budete potřebovat kvalitní štětce s přírodních štětin. Zapomeňte na přibalený aplikátor v balení stínů, ten vám dokonalé „kouřovky“ nezajistí. Stačit vám však budou pouze dva štětce, jeden menší pro vykreslování detailů a druhý o něco větší, se kterým budete barvy propojovat a stínovat do ztracena.

oční linky

·         Správně zvolený odstín

Kouřové líčení nemusí být jenom v temně černé kombinaci. Takové extrémní barvy totiž sluší opravdu jenom někomu a ve výsledku byste mohla docílit pocitu „pandích“ očí. Raději volte daleko přizpůsobivější hnědé odstíny. Ty jsou méně ostré a můžete je vyzkoušet i pro denní nošení. Rozhodně nešlápnete vedle, pokud zvolíte i oční stíny v tónech šedé barvy, které působí velmi sofistikovaně. Oficiálně se řiďte jednoduchým pravidlem, které funguje skoro vždy: Čím je žena světlejší, tím jemnější barvy by pro svoje líčení kouřových očí měla zvolit.