Izolace se sádrokartonem sice zmenší strop, nebo stěny min. o 10 cm

Nejen, že vlastnosti izolace se sádrokartonem jsou proti hlučné a hlavně teplotně izolační, jeho další plus, rozvody elektrického proudu se už nějakou dobu spouštějí směrem kolmo ze stropu do zásuvek nejen kvůli tomu, aby elektrikář vždy věděl kde přesně, jaký gábl je za zdí, ale hlavně pro vás při přidělávání poličky či obrazu. Pořádek v kabeláži zabudované ve zdi i ve stropě, kterou je zavedena je neprůstřelně rychlá. Materiál není zase takpeněžně náročný.  Na druhou stranu, vaše stěny se změní v sádrokartonové tenké zdi. moderní bytSamozřejmě, přes tyhle věci slouží speciální sádrokartonové hmoždinky nejen na poličky i nosné hmoždinky na lustr.  Umyvadlo, WC nebo vestavěné skříně? Ano není problém, stačí si vzpomenout na staré obvodové zdi a díky specielním dlouhým šroubům, lze umyvadlo přichytit přímo na samotnou zeď.  Nebo rovnou přichystat místa, kde bude umyvadlo, či vestavěná skříň a předem na místě dát cihlový sokl.  Ano vždy se najde řešení. Jeho samotná izolace místnosti je nejlépe zpozorovatelná u podkrovních bytů, přes léto a tropické vedra, je teplota, jak na půdě, tak v prvním patře stejná, ano nepouští teplo i zimu. Zároveň teplo i zimu v pokojích nepustí ven. Zpravidla u těchto zaizolovaných pokojů při zatopením, a následném vypnutím topení v zimě, se pokojová teplota drží víc jak 5 hodin s klesnutím teploměru jen o cca 1 stupeň dolů, čímž extrémně poklesne spotřeba tepelných energií.  Což u rodinného domu může být desítky tisíc za topnou sezónu ušetřeny.  Samotný sádrokarton je využíván v oblasti moderních pokojů například ve stropech bodové či diodové osvětlení, tak i zakryje nedostatky konstrukce řešení místnosti. Dá se hned na sádrokarton aplikovat libovolná pokojová barva, ale i natáhnout (fajnová), či dokonce obložit kachličkami. Tato samotná technologie je přímo z USA.moderní bydlení
Tři základní druhy: 1.  Bílí sádrokarton je na pokoje, chodby jeho výhodou je, že se dá jemně ohýbat, čím je velmi dobrý, pro estetické a novodobé úpravy pokojů.
                                                                      2. Zelený sádrokartón je pro vlhké prostředí, je schopný zvládat 75% vlhkosti při 20°C, vhodný do koupelen, či kuchyně.
                                                                      3. Růžový sádrokarton je protipožární, vhodný nejen u krbu, ale i v dětském pokoji či na schodišti, vlastně všude, kde by se vám hodili protipožární vlastnosti.
Tepelných izolací je velká škála značek, vlastností a druhů. Jedna, která je cenově příznivě dostupná a její vlastnosti jsou už i tisíckrát potvrzeny, je tepelná izolace ISOVER Unirol PLUS role. Při kladení její samotné montáží dávat pozor na tzv. tepelné mosty, což je zpravidla mezera, která nesmí, být mezi jednotlivými kusy izolace vedle sebe.  Nezapomenout, na aplikování parozábrany.  Jde o fólii v koupelnách nebo na půdě, samotná izolace nesmí v žádném případě dojít ke styku s vodou, velmi poté zapáchá a její izolační vlastnosti se skoro ztratí.