Jakou cenu zaplatíte za revizi elektroinstalace

Cena revizí je relativní pojem

Jakou cenu má lidský život? Zdá se vám tato všetečná otázka příliš hloupá nebo snad vulgární? Chcete snad vyčíslovat lidský život penězi? Samozřejmě, že peníze v tomto kontextu přestávají mít smysl, podstatné je zaměřit se na to, aby lidský život nebyl zmařen předčasně a hlavně úplně zbytečně.

stožár vysokého napětí

Cena revize elektroinstalace https://revize-elektro-revtech.cz/cenik/cenik-revize-elektroinstalace/ je téma, které s tím úzce souvisí. Revidovat elektrická zařízení vysokého napětí, má pochopitelně smysl nejvyšší, neboť by docházelo k ohrožení života osob v rozvodnách a oblastech, kudy elektrická energie putuje do odběrných míst. V domácnostech a ve firmách jsme zdánlivě chráněni lépe a zde to může svádět k pocitu falešného bezpečí, neboť tu nejsou ve hře obnažené dráty vysokonapěťových stožárů, a o to bývá situace složitější. Co se může doma vyskytnout a proč revizi elektroinstalace nepodceňovat?

nářadí elektrikáře

Rozvody v hliníku – máte doma ještě nějaké hliníkové rozvody? Někde mohou být už jen ve světelném okruhu, který není tak zatěžován, jako okruh zásuvkový, ale i zde může docházet k problémům. Může tu být zpuchřelá kabelová izolace, která umožní vznik zkratu a elektrického oblouku. Mohou být povolené šrouby kontaktů v rozvodných krabicích, a jestliže je krabice umístěna třeba v blízkosti papírových tapet a dřevěného nábytku, záclon a závěsů, může vzniklý oblouk hořlavé materiály zapálit.

Nebezpečí úrazu – revizní technik vás může upozornit na různé nedbalosti, jako jsou skřípnuté prodlužovací šňůry, nevhodné průřezy kabelů ve zdi nebo prodlužovacích šňůr, případně nevhodně rozmístěné zásuvky v blízkosti vodního zdroje, např. zásuvka u kuchyňského dřezu. Voda a elektřina, to je smrtící zabiják, a stačí opravdu málo a vaše mytí nádobí nebo jiná činnost s mokrýma rukama v blízkosti takové zásuvky může být tím posledním, co v životě provedete.