Provoňte si byt za pomocí aromalamp, svíček nebo vonných tyčinek

S vůněmi se setkáváme každý den na nejrůznějších místech. Některé v nás probudí pocit euforie, na jiné bychom raději co nejrychleji zapomněli. Zatímco venku vůně příliš neovlivníme, doma si můžeme byt provonět přesně podle našich preferencí. Na první pohled se sice může zdát, že něco tak triviálního jako vůně, je to poslední, co bychom měli v každodenním shonu řešit, ale opak je pravdou. Jsou to totiž právě vůně, které dokážou s organismem doslova zázraky. Působí na lidskou psychiku a pohodu a právě proto je důležité se obklopovat vůněmi, díky kterým se budeme cítit dobře. Existuje hned několik způsobů, díky kterým si můžete domov provonět.

Doutnající vonná tyčinka

Vsaďte na klasiku

Stálicemi zůstávají nejrůznější druhy vonných a dekorativních svíček. Existuje totiž tolik druhů, barev, vůní a odstínů, že si dokáže vybrat i ten nejnáročnější zákazník. A do jisté míry v sobě stálé skrývají punc romantiky, kdy koupel nebo večeře při svíčkách je sice tak trochu klišé, ale stále má něco do sebe. Nemyslíte?

 

Ideální variantou jsou pak svíčky ve skle, kdy máte jistotu, že po celou dobu hoření zůstane vosk na svém místě uvnitř kalíšku a nevylije se.

Zapálené svíčky

Trocha exotiky s pomocí vonných tyčinek

Svíčky jsou velmi jemně parfemované a pokud vám jejich síla vůně příliš nevyhovuje, můžete zkusit něco intenzivnějšího v podobě vonných tyčinek. Ty po zapálení vypouští velmi intenzivní vůni, která během několika minut zaplaví místnost velmi silnou vůni. Po vyhoření tyčinky však vůně velmi rychle vyprchá.

 

Kouzlo v podobě aromalamp

Pokud dokáže něco opravdu přitáhnout pozornost, pak jsou to právě aromalampy. Na trhu najdete nejrůznější množství dekorů a materiálů.

 

Do aromalampy nalije esenciální olej smísený s vodou v koncentraci podle toho, jak chceme vůni intenzivní. Olej s vodou je zahříván pomocí čajové svíčky. Při vypařování roztoku se do okolí uvolňuje intenzivní vůně.