Výrobky z papíru

Přijdou Vám, že dekorace ve Vašem interiéru nebo i věci, které běžně používáte, by potřebovaly vyměnit? Nemáte ale tolik peněz na pořizování nových věcí? Zkuste se zamyslet, zda by některým z nich nestačil jen „nový kabát“.

Papír je výborný prostředek, jak ozvláštnit jak malé doplňky, tak i např. nábytek, možností je nespočet.
Papírové výrobky již dávno nejsou doménou jen dětí, dají se z nich vytvořit originální dekorace, u kterých máte zaručeno, že je nikdo jiný mít nebude.

– můžete např. použít tapety, buď pokud Vám zbyly z dřívějších dob, můžete jimi ozdobit letitý nábytek, pokud budete pořizovat nové, zaměřte se především na dekor, aby Vám dobře ladil s interiérem. Na menší kousky nábytku si zcela jistě vystačíte i bez odborníka, stačí se řídit návodem na lepidle.

– výborným a v dnešní době moderním doplňkem jsou papírové krabice, v obchodě, pokud mají velmi hezký a zajímavý dekor, by Vás vyšly poměrně draze, zkuste si zjistit z jakého papíru a jakým způsobem si vyrobit vlastní, zcela originální, získáte tak spoustu úložného prostoru pro různé dokumenty, drobnosti apod., podle velikosti krabic.

– i když tento způsob nepatří mezi nejnovější, je stále oblíbený, jak si ozvláštnit spoustu stávajících dekorací, ano jedná se o „decoupage“: základem této techniky je speciální lepidlo na decoupage a ubrousky na decoupage, ty jsou také zcela odlišné od klasických, obojí pořídíte dnes už ve většině papírnictví. Lepidlo koupíte jak matné, tak lesklé, záleží na co ho chcete použít, zároveň je i lakem. Dále budete potřebovat syntetický plochý štětec.

– v poslední době je oblíbeným zpestřením decoupage „kraklovací lak“, dodává výrobkům antický efekt.

– vytvořit si můžete také 3D decoupage, k tomu budete potřebovat odlehčenou samotvrdnoucí hmotu nebo 3D lak, jinak je postup podobný.

postupy bývají popsané na lepidle, nebo je snadno naleznete např. na internetu.