Zábradlí je základ

Zábradlí patří mezi prvky, které musí být naistalovány dříve, než se provede samotná kolaudace domu, či bytovky. Pokud žádné zábradlí nemáte, tak jen těžko Vám někdo takovou budovu zkolauduje. Zábradlí totiž slouží jako bezpečnostní prvek, který je u kolaudace více než potřebný a nepostradatelný. Navíc plní také podpornou úlohu, pro starší lidi, kteří nevyjdou schody bez pomoci zábradlí. Pokud se chystáte vyměnit stávající zábradlí, nebo dostavuje dům, tak se dobře rozmyslete, jaké zábradlí chcete zvolit. V dnešní době se opět vrací do trendu dřevěné zábradlí, ale také klasické kované, či skleněné zábradlí.

Zábradlí (2)

Každý z těchto zábradlí se od sebe liší a používá se na něco jiného. Pokud zvolíte zábradlí dřevěné, tak s největší pravděpodobností do vnitřních prostor. Samozřejmě může být i venku, ale to se bude jednat spíše o jednoduché zábradlí bez šprušlí. Pokud plánuje vnitřní zábradlí, bude se jednat o originální dílo, které bude propracované do detailu. Samozřejmostí je velký výběr šprušlí a také druhu dřeva. Většinou se využívá dub, nebo buk a bude jen na Vás, jaký nátěr si zvolíte.

Skleněné zábradlí se nyní začalo velmi často využívat na balkony a také do obchodních domů, či do kanceláří. Toto zábradlí je velmi pěkné na pohled a působí dobrým dojmem. Jedinou nevýhodou je, že se na něm zanechávají šmouhy. To lze však vyřešit matným sklem, nebo personálem, který se bude o skleněné zábradlí starat.

Zábradlí

Kované zábradlí je letitá klasika, která má osobitý styl a je vždy originální. Jeho prvky se dělají na přání zákazníky a působí doslova skvostně. Do jeho konstrukce lze zakomponovat dřevo, které dokonale doplňuje interiér.

Pokud se rozhoduje, jaké zábradlí by mělo být u Vás doma, tak rozhodnutí neuspěchejte. Zábradlí tam bude celý Váš život, a proto byste ho měli vybírat svědomitě. Přece jenom bude doplňovat celý Váš interiér domu.