Bazén u domu? Běžná záležitost

Život člověka je úzce spjat s vodou. Ve vodě tráví dobu před svým narozením a možná právě proto je pro něho tolik příjemná a uklidňující. Bazény se stávají v současnosti součástí běžného bydlení. Letní koupel v bazénu není už jen lákavá vidina pro naše děti, ale i leckterý dospělý rád v létě spočine v chladivých vlnkách.
– Jestliže se rozhodneme pro stavbu zapuštěného bazénu, rozhodně to nebude patřit k levným součástem bydlení.
vila s bazénem
Jako první investice bude samotné pořízení bazénu. Před samotným nákupem je potřeba promyslet, kolik budeme chtít pro budoucí zábavu uvolnit financí. Nesmíme zapomenout započítat i náklady, které budou spojené s provozem bazénu.
Bude potřeba
· dostatečný zdroj vody
· elektrická energie na provoz a vyhřívání
· náklady na pravidelnou údržbu.
Pokud uvažujeme o větším bazénu, který bude nastálo nabudován v zemi, je potřeba zjistit, jestli na tuto náročnější stavbu nebudeme potřebovat stavební povolení. To se vyžaduje u bazénů, které budou zaujímat čtyřicet metrů čtverečních zastavěné plochy.

Bazén u domu nemusí stát spousty peněz

Jestliže nechceme řešit stavební povolení ke stavbě zapuštěného bazénu, můžeme si vybudovat bazén nadzemní. V tomto případě je potřeba nejprve zpevnit terén a zbavit jej ostrých předmětů. Zpevněný povrch nám zajistí to, že nerovnosti v podloží při velkém tlaku vody neprotrhnou dno.
– Jednoduchým řešením je gumový nafukovací bazén, který se po nafouknutí horního límce sloupem vody sám postaví.
– Cena je přijatelná, začíná už na dvou tisících.
– Je ale potřeba počítat s tím, že bude bazén potřebovat filtraci a další vybavení.
– Na zimu se pak bazén jednoduše vypustí a uklidí.
děti v kouli
Další jednoduchou variantou je montovaný bazének, který je určený pro celoroční provoz. Ten se po sezóně jednoduše zazimuje a na jaře ho můžete opět připravit k dalšímu používání.