Ještě než odjedete na dovolenou…

Léto je už za chvíli tady a s ním přichází na řadu období dovolených, na které se mnoho z nás těší snad už od Vánoc. Ještě před odjezdem je ale potřeba zařídit několik nezbytností a vše řádně naplánovat. Pokud budete mít vše do puntíku naplánované, před cestou nebo během ní už vás nemůže nic překvapit a vy si užijete dovolenou bez nečekaných a nepříjemných událostí.

dopravní letadlo

Zabezpečí domácnosti na prvním místě

Už jako malí jsme často slýchávali, že odjezd na dovolenou by neměl být událostí pro celé město. Je málokterý zloděj pak nechá hozen rukavici bez povšimnutí. Ideální je před odjezdem na dovolenou poprosit hodné sousedy nebo přátelé, které na byt dohlédnou během vaší nepřítomnosti, zalijí květiny, případně pohlídají domácí mazlíčky. Pokud ve své blízkosti nikoho takového nemáte, zvažte pořízení domácího alarmu, který spolehlivě odradí případné nezvané návštěvníky.

Hned po zabezpečení domácnosti je zajištění elektřiny, plynu a vody. Před odjezdem nezapomeňte uzavřít přívod plynu, vytáhnout z elektrické sítě ne nezbytně nutné přístroje, v lepším případě vypnout jističe a nakonec i přívod vody do domu, jelikož nikdy nevíte, co se může za dobu vaší nepřítomnosti odehrát.

Letenky, cestovní pojištění a důležité doklady

Pokud chceme letenky levně https://levneletenky.cz/, je nutná jejich dřívější koupě. Pokud necháme koupi letenek na poslední chvíli, musíme chtě nechtě počítat s vyšší cenou.

čekání na letišti

Hned po koupi letenek přichází na řadu kontrola všech dokladů. Propadlý pas je snad pro každého noční můrou, nezapomeňte ho proto včas zkontrolovat.

A v neposlední řadě jistě oceníte cestovní pojištění, které vás chrání před v případě úrazu. Náklady na lékaře mohou být v některých destinací poměrně vysoké a bez platného pojištění se vám často lékařské pomoci ani nedostane. Rozhodně nespoléhejte na svojí opatrnost.